Popis lekcí

hathajóga - klasický přístup k józe, který vede ke správnému učení ásan (pozic), krijí (aktivity v pozicích), pránájámy (dechové techniky a řízení toku energie pomocí dechu) a relaxačních technik. Cílem je rozvoj a zlepšení daného stylu jógy.

vitální – hormonální jóga - ovlivňuje hormonální procesy v organismu, v rámci možností, které jóga nabízí. Probouzí hormony, podporuje látkovou výměnu, proudění energie a metabolismus.
Pomáhá zlepšit kondici, může být zdravou průvodkyní ve všech etapách života a v každém věku.

gravidjóga - speciální lekce jógy určená těhotným ženám od 12.týdne těhotenství. Lekce je zaměřena na podporu a zdárný průběh těhotenství, porodu a období šestinedělí, na základě fyzického a psychického tréninku, posílení těla a energií, nácvik správného a efektivního dýchání, jako důležitého prvku přípravy na porod.

jemná jóga - lekce na protažení, posílení a uvolnění celého těla, vyrovnání svalových dysbalancí, dechové techniky a relaxace, cvičení jógových ásan (pozic) v jemných a klidných přechodech s cílem dosáhnout harmonie těla, a mysli, vhodná i pro ženy po porodu, která pomocí tohoto stylu jógy navrací zpět celý organismu do stavu před otěhotněním.

jemná jóga - lekce zaměřená na protažení, posílení a uvolnění celého těla, vyrovnání svalových dysbalancí, dechových technik a relaxace. Cvičení ásan v jemných a klidných přechodech s cílem dosažení harmonie těla a mysli

vinyása jóga -
Vinyása učí spojovat ásany do sekvencí a rozvíjí je na vlně dechu. Synchronizace dechu a pohybu vede k vytvoření jemně proudící energie.
Lekce jemné a přesto dynamické jógy, která v rámci dechu rozvíjí krátké nebo delší sekvence ásan ( pozic).
Jednotlivé pozice - ásany jsou plynule spojovány - sestavou vinyásy , což vede k prohřátí svalů, protažení a posílení,zvýšení tepové frekvence.
Je kladen důraz na dechové techniky, které zprostředkují zklidnění a soustředění mysli.

Předpokladem je základní znalost a alespoň krátká praxe jógového cvičení.
V rámci lekce bude věnovaný určitý čas nácviku ásan pravidelně se opakujících v sekvencích, prodloužené relaxaci s meditací.